Naši fotbalisté v oslabení přátelák prohráli

5.11.2018
 

Tým fotbalové reprezentace Policie ČR sehrál přátelské utkání s celkem reprezentace Vězeňské služby ČR. Utkání se hrálo začátkem září v Brně na základně pozvání trenéra a ředitele Vazební věznice a Ústavu pro výkon zabezpečovací detence Brno plk. Mgr. Dušana Gáče.

Souboj našeho kádru, vicemistrů Evropy 2018, a týmu Vězeňské služby, mistrů Evropy 2018, sliboval zajímavou podívanou.  Zatímco soupeři nastoupili v téměř plné sestavě, trenér našeho týmu musel vystačit s 13 hráči. „Kvůli pracovním povinnostem se utkání bohužel nemohli zúčastnit všichni policisté reprezentace, proto jsme hráli v oslabení. Byli jsme v nevýhodě, nemohli jsme tak často střídat, jako soupeř,“ zkonstatoval trenér Jan Švácha a dodal, že i v oslabení jsme odehráli pěkný zápas.

 

Útočník Jata se prosadil hned dvakrát 

Začátek duelu byl hodně akční. „Hned v první minutě jsme při útoku soupeře inkasovali, ale záhy, ve třetí minutě zápasu, vyrovnal David Jatagandzidis na 1:1,“ uvedl člen realizačního týmu Petr Pávek. Druhý gól vstřelil Tomáš Matoušek, třetí opět David Jatagandzidis. „Ve 23. minutě utkání jsme dokonce vedli 3:2, ale kolegové z vězeňské služby do konce prvního poločasu srovnali na 3:3,“ doplnil Pávek.

Ve druhém poločase využil soupeř početní převahu a poslal na hřiště „čerstvé“ hráče.  Náš celek měl sice několik šancí, které bohužel neproměnil. „V posledních vteřinách utkání jsme inkasovali gól na konečných 3:4,“ uvedl trenér Švácha a pochválil své svěřence za pěkný zápas, ve kterém prokázali dobrou fyzickou kondici.

 

Reciproční utkání se uskuteční v dalším roce v Praze.

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR