Náš tým se probojoval do semifinále

23.6.2016

Posledním soupeřem českých fotbalistek v základní skupině A byl celek Norska, s nímž se utkaly ve čtvrtek 23. června v odpoledních hodinách na Stadionu Evžena Rošického.

Výhrou 1:0 nad Norskem si Češky zajistily postup do semifinále 2. policejního mistrovství Evropy ve fotbale žen, které do neděle 26. června 2016 probíhá v naší hlavní metropoli Praze. Do zápasu nastupovaly fotbalistky s vědomím, že musí vyhrát, aby postoupily ze skupiny A z prvního místa. Jen tak se totiž mohly vyhnout favorizovanému Německu, které s převahou vyhrálo skupinu B a je bezesporu nejlepším týmem šampionátu. „Zápas s Norskem probíhal podle našich představ, v horkém počasí jsme zvolili taktiku, že nebudeme spěchat a soupeřky uběháme,“ odhalil s úsměvem trenér Pavel Přibyl, podle jehož slov jsme byli lepší jak po technické tak fyzické stránce.

Zranění české gólmanky

Jediný gól zápasu střelila Dominika Plháková ve 30 minutě prvního poločasu po skvělé spolupráci s Luckou Florkovou. „Ke konci zápasu jsme měli tři brejkové situace, které mohly rozhodnout na 2:0, ale už se nám to nepodařilo. Norsko bylo poměrně kvalitním soupeřem,“ uvedl trenér Jan Švácha. Velký kus práce odvedly gólmanky obou družstev, které své týmy podržely v kritických situacích. Ke konci druhého poločasu se zranila česká gólmanka Lenka Krömrová, kterou nahradila Bára Lapešová. „Zranění naštěstí není vážné, jde o vykloubený loket,“ upřesnil trenér Švácha.

Po třech náročných hracích dnech mají týmy zítra volno, které využijí k načerpání nových sil před sobotními semifinálovými zápasy. „Budeme rehabilitovat, máme v plánu masáže, bazén i krátkou procházku Prahou,“ nastínil program pátečního dne vedoucí české policejní fotbalové reprezentace JUDr. Václav Kuthan, který svůj manšaft nezapomněl pochválit. „Musím holky pochválit, plnily taktické pokyny a hrály na sto procent. Je na nich vidět velké odhodlání dosáhnout na jednu z medailí,“ uzavřel Václav Kuthan.

V semifinále nastoupí český tým proti Francii. Zápas se odehraje na Stadionu Evžena Rošického v sobotu od 10:00 hodin na Stadionu Evžena Rošického.

Druhý semifinálový duel mezi Německem a Norskem začíná v 10:00 hodin na Spartakiádním stadionu na Strahově.