Mistrovství UNITOP v alpském lyžování

2.4.2017
 

Zlaté medaile získali závodníci pořádajícího klubu SKP Kometa Brno

Sportovní klub Kometa Brno je několikaletým pořadatelem Mistrovství UNITOP v alpském lyžování. Již osmý ročník tohoto oblíbeného závodu se uskutečnil v sobotu 25. března 2017 v areálu Dolní Morava v Orlických horách. Zúčastnit se jej mohli zájmoví lyžaři, členové sportovních klubů policie, policisté, hasiči a zaměstnanci Ministerstva vnitra ČR.

Pořadatelům tentokrát přálo i počasí, celý den svítilo sluníčko a byly dobré sněhové podmínky. “Přesto, že jsme letos uspořádali mistrovství poměrně pozdě, bylo skvělé počasí a noční mrazy pomohly výborně připravit trať,“ uvedl ředitel Sportovního klubu Kometa Brno Jan Radoberský.

Do závodu v obřím slalomu se přihlásilo 8 žen a 14 mužů. Nejlepší čas v ženské kategorii zajela Gabriela Kudělásková. Mezi muži kraloval prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka. Oba jsou členové pořádajícího klubu, proto jejich vítězství velice potěšilo ředitele Radoberského. „Z každého úspěchu členů našeho klubu máme vždy velkou radost,“ uvedl s úsměvem Jan Radoberský a dodal, že úspěšných sportovců má klub několik i v jiných sportech.

„Celé mistrovství proběhlo bez problémů, proto bych chtěl poděkovat všem organizátorům a areálu Dolní Morava za přípravu kvalitní sjezdovky,“ uzavřel Jan Radoberský.

 

Stupně vítězů – ženy

1.   Kudělásková Gabriela

2.   Podsedníkoví Lea

3.   Brožková Jitka

 

Stupně vítězů – muži

1.   Sobotka Lukáš

2.   Brožek Pavel

3.   Brožek Jirka

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR