Mistrovství UNITOP ČR v tenisu – nominace na Policejní mistrovství světa

19.5.2013

Ve dnech 4. – 5. května 2013 se na tenisových kurtech Centra sportu MV ve Stromovce uskutečnilo Mistrovství UNITOP ČR v tenisu. Na jeho organizaci se podílel SKP Stromovka ve spolupráci s Centrem sportu MV.

Turnaj byl vyhlášen jako nominační soutěž pro účast na Policejním mistrovství světa v tenisu, které se uskuteční v Rumunsku ve dnech 26. května – 2. června 2013. Celkem se přihlásili 34 tenisti, z toho 1 žena. Vzhledem k tomu, že byla jedinou, byla kategorie žen zrušena. Do první kategorie mužů (do 40 let) se přihlásilo 14 mužů, do druhé věkové kategorie (41 – 55 let) 13 tenistů a do třetí věkové kategorie (nad 56 let) 6 borců. Protože k prezenci se dostavilo 30 soutěžících a snížil se počet účastníků v nejstarší kategorii na 4, rozhodl organizační výbor, že druhou a třetí kategorii spojí.

V obou věkových kategoriích se hrálo nejprve v sobotu ve čtyřech skupinách po 3 – 4 hráčích. V neděli pak probíhala semifinálová a finálová utkání.

Na základě výsledků a výkonů předvedených na Mistrovství UNITOP ČR byli na PMS v tenisu nominováni:

prap. David Telnar, pprap. Daniel Štalmach a pprap. Vladimír Vrbenský.