Mistrovství UNITOP ČR v nohejbalu 2017 vyhráli členové SKP Strakonice a SKP Písek

23.5.2017
 

V areálu OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra ve Stromovce se 16. května 2017 konalo Mistrovství UNITOP ČR v nohejbalu 2017, které pořádal Sportovní policejní spolek Prezidium Praha ve spolupráci s Unií tělovýchovných organizací Policie České republiky, sportovním svazem policistů a hasičů, z.s.


Do soutěže se přihlásilo deset čtyř až pětičlenných družstev, která tvořili členové sportovních policejních klubů nebo zástupci útvarů Policie ČR.  V kategorii do 45 let se nejlépe dařilo závodníkům SKP Strakonice, kteří si odvezli zlaté medaile. Na druhém místě skončili policisté z OOP Svitavy. Bronzové medaile vybojovali zástupci SKP Ostrava. Kategorii nad 45 let vyhráli opět nohejbalisté z jižních Čech, konkrétně členové SKP Písek. Druhé skončilo družstvo VZ Praha a třetí policisté ÚSKPV.

 

„Nohejbal je hlavně sportem mužů, ale i tak se v minulých letech na turnaji nějaká žena vyskytla. Letos bohužel ne,“ uvedl s úsměvem Rudolf Kuběna z pořádajícího Sportovního policejního spolku Prezidium Praha, podle kterého rok od roku klesá i počet závodníků. „Policisté se těchto soutěží účastní ve svém volnu a na své náklady. Nejsou uvolňováni ze služby, jako u soutěží policejního mistrovství, což účast samozřejmě ovlivňuje,“ vysvětlil Kuběna.

 

Turnaj proběhl za velice pěkného počasí a spokojenost byla i s organizací. „Chtěli bychom poděkovat OLYMPU Centru sportu Ministerstva vnitra za poskytnutí skvělého zázemí, perfektně připravené kurty a servis,“ dodal Rudolf Kuběna.

 

Pořadí družstev (kategorie do 45 let)

1. SKP Strakonice

2. OOP Svitavy

3. SKP Ostrava

4. SKP Písek a ÚO Louny

6. SKP Maják Jablonec

7. ICP Praha Ruzyně

 

Pořadí družstev (kategorie nad 45 let)

1. SKP Písek

2. VZ Praha

3. ÚSKPV

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR
1