Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji

28.11.2014
 

Milovníci ledního hokej si přišli na své. Ve dnech 6.-7. listopadu 2014 se v budějovické Budvar Areně konalo Mistrovství Unie tělovýchovných organizací, svazu policejních sportovních klubů (UNITOP ČR) v ledním hokeji 2014. Své síly změřilo 10 policejním celků – hokejisté z Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové, Jihlavy, Liberce, Plzně, Prahy, Ústí nad Labem, cizinecké policie a výběr rakouské hokejové policejní reprezentace.


Do finále se probojovaly týmy Hradce Králové a Rakouska. Přesto, že Rakušané zvítězili po samostatných nájezdech 4:3, z mistrovského titulu se nakonec radovali policisté z Hradce Králové, neboť podle stanov soutěže jej mohou získat pouze celky z ČR. Stříbrná medaile patří domácímu týmu Českých Budějovic a bronz si odvezli hokejisté z Ústí nad Labem.

 

Medaile vítězům předali viceprezident UNITOP ČR PaedDr. Josef Haupt, ředitel Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje plk. Mgr. Miloš Trojánek a zástupce Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra JUDr. Božena Kučerová.

 

„Mistrovství proběhlo bez problémů, naštěstí jsme nezaznamenali žádné vážnější úrazy, kromě drobných zranění jako je natržené obočí, ale to už k hokeji patří,“ říká Jan Šesták ze Sportovního klubu České Budějovice.

 

Konečné pořadí:

1. Hradec Králové

2. České Budějovice

3. Ústí nad Labem

4. Praha

5. Cizinecká policie

6. Brno

7. Jihlava

8. Plzeň

9. Liberec

 

Světový pohár v ledním hokeji je za dveřmi!

Ve dnech 13.-19. dubna 2015 se v liberecké TIPSPORT Areně uskuteční Světový pohár v ledním hokeji 2015, který bude organizačně zajišťovat UNITOP ČR. Složení českého policejního hokejového týmu je již více méně jasné, ale i tak sledovali reprezentační trenéři v průběhu mistrovství um jednotlivých hráčů. „Využili jsme přítomnosti rakouské reprezentace a dohodli společné přátelské utkání, které proběhne v rámci sportovní přípravy našeho týmu,“ uvádí viceprezident UNITOP PaedDr. Josef Haupt.

 

Na šampionát do Liberce je prozatím přihlášeno deset policejních hokejových celků. „Dva týmy vyšle Německo a Švýcarsko, po jednom Slovensko, Slovinsko, USA, Rusko, Rakousko a samozřejmě Česká republika,“ líčí Jiří John z organizačního výboru UNITOP ČR. Prozatím není potvrzena účast policistů z Kanady. „Pokud by se Kanada přihlásila, museli bychom hledat ještě jednoho účastníka, aby se mohlo hrát ve dvou skupinách po šesti,“ dodává John.

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR