Mistrovství UNITOP České republiky v ledním hokeji 2015

28.12.2015
 

TIP-SPORT aréna v Praze 7 – Holešovicích se stala ve dnech 5. a 6. listopadu 2016 se svými dvěma ledovými plochami hostitelem hokejových týmů policistů z celé České republiky. Pořadatelem mistrovství bylo Krajské ředitelství policie hl. města Prahy ve spolupráci s SKP ALFA Praha a UNITOP ČR.


Do bojů o titul mistra UNITOP ČR se zapojilo 10 týmů s celkovým počtem hráčů 208, a to: KŘP Jihočeského kraje, KŘP Plzeňského kraje, KŘP Libereckého kraje, KŘP hl. města Prahy, KŘP kraje Vysočina, KŘP Ústeckého kraje, KŘP Olomouckého kraje, KŘP Hradeckého kraje, KŘP Jihomoravského kraje a Ředitelství služby cizinecké policie.

Hrálo se dle pravidel ledního hokeje a dle propozic soutěže. Hokejová družstva byla rozlosována do 2 skupin po 5 účastnících, ve skupině hrál každý s každým. Hrací doba byla stanovena na 2x 15 minut čistého času.

Jednotlivé zápasy pískali vždy 2 rozhodčí. Na ledových plochách velice dobře fungovala časomíra, takže hlavní rozhodčí mohl vyhodnocovat urychleně skóre zápasu, kanadské bodování a provádět zápis do tabulek jednotlivých skupin.

Na základě dosažených výsledků ve skupinách a dle předem stanoveného postupového klíče byly rozepsány zápasy „finálové skupiny“ o 1. – 10. místo.

V přestávce mezi finálovým zápasem o 1. a 2. místo byl pořadateli do programu vložen zápas hostů mistrovství, kteří se rozdělili do dvou týmů s označením VIP I hrající v dresech Sparty Praha a VIP II, jež se představili v dresech  SKP Hradec Králové. Nezapřelo se, že někteří z nich jsou bývalí hráči ledního hokeje. Předvedli bojovnost a hlavně touhu po vítězství. V posledních minutách zápasu měl tým VIP I více střeleckého štěstí a vstřelil vítěznou branku. Skóre utkání:  VIP I – 1 : 0 – VIP II. Oba týmy VIP obdrželi od pořadatele věcné ceny.

Finálové utkání se hrálo na ledové ploše v hlavní hale, kde po celou dobu mistrovství byl i komentátor zápasů. Proti sobě nastoupili hokejisté KŘP Královéhradeckého kraje, obhájce titulu mistra UNITOP ČR z roku 2014 v Českých Budějovicích, a KŘP hl. města Prahy. Obě mužstva podávala výkon hodný mistrů. Rychlé a slušné utkání skončilo nerozhodně 2 : 2. Utkání nerozhodlo ani prodloužení (0 : 0). Teprve po samostatných nájezdech skončilo utkání vítězstvím týmu Královéhradeckého kraje (3 : 2), který tak obhájil titul mistra UNITOP ČR v ledním hokeji pro rok 2015.

Slavnostní vyhlášení a zakončení mistrovství proběhlo na velké hale TIP- SPORT arény. Ocenění hokejistům předal náměstek ředitele KŘP hl. města Prahy pro službu kriminální policie a vyšetřování plk. JUDr. Ivan Smejkal a prezident UNITOP ČR plk. Mgr. Vladislav Husák. Družstva, umístěná na 1. – 3. místě, obdržela medaile, diplomy, poháry a věcné ceny, týmy na 4. – 6. místě diplomy a věcné ceny, mužstva na 7. – 10. místě si taktéž převzala věcné ceny.

„Poděkování si zaslouží všichni organizátoři za zajištění hladkého a bezproblémového průběhu mistrovství. Vše proběhlo bez vážného zranění, jen s drobnými hokejovými šrámy, a bez protestů,“ uvedl technický delegát UNITOP  ČR Jindřich Janáček.


Více informací o souťeži ZDEMistr UNITOP ČR v Ledním Hokeji 2015 - KŘP Královohradeckého kraje 3. místo - KŘP Plzeňského kraje Slavnostní ukončení