Mistři UNITOP v malé kopané jsou policisté z Přerova

8.7.2015
 

V areálu fotbalového klubu FC Luhačovice se 25. června 2015 uskutečnilo Mistrovství UNITOP České republiky v malé kopané 2015, které pořádaly Sportovní kluby policie Zlín ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Zlínského kraje a Unií tělovýchovných organizací Policie ČR (UNITOP ČR) za finanční podpory Zlínského kraje.

 

Do Luhačovic přijelo 8 fotbalových týmů (sportovních policejních klubů): SKP Prostějov, SKP Holešov, SKP Hranice, SKP Zlín a PSK Přerov, dále zástupci Střední policejní školy MV v Praze (SPŠ MV Praha), Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a policisté ze Slovenska.

 

„Družstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech hráčích. Hrálo se podle pravidel malé kopané, každý s každým ve skupině na hřišti s umělou trávou. Vítězové skupiny A se utkali s druhým postupujícím celkem skupiny B,“ přiblížil hrací systém předseda SKP Zlín Vratislav Šubčík. Skupinu A vyhrál tým SPŠ MV Praha, který v semifinále porazil policisty z Prostějova 4:0. Ve skupině B se nejlépe vedlo policistům ze Zlína, kteří ovšem v semifinále podlehli celku z Přerova 1:4.

 

Finále: Praha versus Morava  

Finále již patřilo klání mezi pražským celkem policejní školy a policisty z Přerova. Česko-moravské derby skončilo vítězstvím policistů z Přerova 4:1. V boji o stříbrnou medaili byli úspěšnější policisté ze Zlína, kteří porazili kolegy z Prostějova v napínavém klání na penalty 2:1. „Byla k vidění velice pěkná utkání. Velká pochvala patří organizátorům za perfektní zajištění mistrovství,“ řekl delegát UNITOP ČR Jan Radoberský a s úsměvem dodal, že akci přálo i pěkné počasí, což jako jediné organizátoři ovlivnit nemohli.

Medaile vítězům předali ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček, náměstek krajského ředitele pro vnější službu Bohdan Varyš a Jan Radoberský.

 

Ocenění „nejlepší hráč“ si odvezl Michal Koutný z PSK Přerov. Nejlepším střelcem mistrovství byl vyhlášen Michal Křížek ze SPŠ MV Praha a mezi brankáři se nejlépe dařilo Jaroslavu Michalcovi z SKP Zlín. „Jsme rádi, že se mistrovství povedlo, mezi policisty panovala velice přátelská atmosféra a nikdo se nám naštěstí nezranil, což je také důležité,“ uvedl Šubčík. „Již nyní se těšíme na další ročník,“ dodal.

 

Konečné pořadí nejlepších týmů

1.  Policejní sportovní klub Přerov

2.  Střední policejní škola MV Praha

3.  Sportovní klub policie Zlín

4.  Sportovní klub policie Prostějov

 


kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR