Miláno – 3. světové policejní hry – soutěž v judo

24.9.2019
 

Policie ČR měla na 3. světových policejních hrách zastoupení i v judo. Reprezentační tým ve složení Pavla Pröllová, Tomáš Klinec, Radim Knápek a Michal Mrva nastoupili na tatami v úterý 24. září 2019.

Pavla Pröllová (+78 kg), naše dlouholetá úspěšná reprezentantka, prohrála první zápas s bulharskou závodnicí a o třetí místo podlehla statné Číňance Wu Xiaowei, která měla velkou váhovou převahu.

Tomáš Klinec (-73 kg) soutěžil v nejvíc obsazované váhové kategorii. Měl velice těžký los, již v prvním kole prohrál s favorizovaným Černohorcem, který nakonec získal bronzovou medaili.

Radim Knápek (- 90 kg) s přehledem porazil závodníka z Iráku a posléze reprezentanta z Kolumbije. V semifinále ho bohužel opustilo štěstí a prohrál s Rakušanem Randorfem Stanglem.

Poslední náš závodník, Michal Mrva (-100 kg), měl v prvním kole volný los. Ve druhém kole prohrál se soupeřem z Bulharska. V dalším kole porazil Číňana a postoupil do boje o třetí místo. Ve vyrovnaném zápase v „golden score“ bohužel podlehl reprezentantovi z Bahrajnu.

 

Zápasy našich reprezentantů sledoval prezident UNITOP ČR Vladislav Husák. „Byl jsem příjemně překvapen výbornou fyzickou kondicí, mentální přípravou a hlavně bojovností a velkým odhodláním našich reprezentantů, kteří se prali jako lvi pro Českou republiku a pro Policii ČR,“ uvedl prezident Husák. K zisku medaile chybělo některým trochu víc toho štěstí. Své o tom ví i závodník a trenér Martin Hubinka, který všechny pochválil za odvedené výkony. „Udělali maximum. Světová konkurence je v tomto sportu bohužel obrovská,“ uzavřel trenér Hubinka.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR