Miláno – 3. světové policejní hry – běžecký závod

21.9.2019
 

V Miláně se ve dnech 19. až 26. září konají 3. světové policejní hry. Závodníci z 33 světových zemí se utkají v sedmi soutěžních disciplínách – v praktické střelbě, judu, běhu, plavání, jiu-jitsu, cyklistice a ve střelbě z brokových zbraní. Dnes byl první soutěžní den – proběhl běžecký závod a soutěž v praktické střelbě, která pokračuje zítra.

Na start 10 km běžeckého závodu, který odstartoval netradičně v 21.30 hodin v centru Monzy, se postavilo pět reprezentantů Policie ČR – Pavel Hrdina, Petr Minařík, Jakub Kymr, Marcela Dudešková a Kateřina Hulínová. Všichni si vedli statečně v konkurenci profesionálních běžců z celého světa. „Od začátku byli v čele atleti z Itálie a Bahrajnu,“ uvedl trenér a běžec Jakub Schoř a dodal, že vítěz z Bahrajnu dokončil závod v čase 29:48, což je čas, který by stačil na zisk mistra ČR mezi profesionálními atlety. Nejlepší z našeho týmu – Pavel Hrdina, skončil na 19. místě v čase 33:45. Na 22. místě doběhl Petr Minařík v čase 34:43 a jen o šest sekund později dokončil Jakub Kymr. V rámci ženského závodu skončila Marcela Dudešková na 18. místě a Kateřina Hulínová 19.

 

„Vzhledem k účasti profesionálních závodníků a samotné organizaci závodu, který oproti původnímu plánu odstartoval na jiném místě a nečekaně v nočních hodinách, jsem s dosaženými časy a umístěním svých svěřenců nadmíru spokojený,“ uzavřel trenér Schoř.


kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR