Kostky jsou vrženy – volejbalistky již znají své soupeřky

8.7.2013
 

V historických prostorách areálu Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra Spiritka v Praze proběhlo v pondělí 1. července 2013 losování týmů do skupin finálového turnaje Policejního mistrovství Evropy ve volejbalu žen 2013.    

 

Mistrovství se uskuteční ve dnech 14.–21. října 2013 v Praze a ve sportovní hale v Odoleně Vodě. Akci pořádá Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, svaz policejních sportovních klubů (UNITOP ČR) na základě pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE) ve spolupráci s Centrem sportu Ministerstva vnitra ČR a Policií ČR.

 

Pondělního losování se zúčastnili zástupci zemí, jejichž celky se probojovaly do finálového turnaje. Všechny přítomné uvítal prezident UNITOP ČR plk. Mgr. Vladislav Husák, který poděkoval vedení USPE za důvěru a možnost uspořádat mistrovství Evropy ve volejbalu žen v Praze, kde se koná poprvé. Zmínil také některé předchozí akce, které se podařilo velice dobře organizačně zajistit.

Slova se ujal rovněž prezident USPE Luc Smeyers. Ten ocenil dlouhodobě vynikající spolupráci s UNITOP ČR a poděkoval za přípravu losování.

 

Po krátkém úvodu již všichni napjatě očekávali, jak dopadne losování, nad jehož  regulérností dohlížel technický delegát z Francie Eric Zancanaro. Česká republika byla, jako hostitelská země, zařazena do skupiny A. V této skupině se české hráčky utkají s volejbalistkami z Nizozemí, z Rakouska a z Německa. Ve skupině B své síly změří Slovenky, Rusky, Francouzky a Finky.

 

„Doufejme, že los dopadl podle Vašich představ,“ uvedl plk. Husák a dodal, že organizační výbor UNITOP ČR udělá vše pro to, aby akce proběhla bez problémů, ke spokojenosti všech.


Skupina A

 

Skupina B

A1 Česká republika B1 Slovensko
A2 Nizozemí B2 Rusko
A3 Rakousko B3 Francie
A4 Německo B4 Finsko