Judisté budou bojovat v Moskvě na prestižním mezinárodním turnaji ozbrojených složek

11.4.2019
 

Policejní reprezentace judistů dnes (11. dubna 2019) v odpoledních hodinách odlétla do Moskvy, kde se v sobotu 13. dubna zúčastní XIII. mezinárodního turnaje v judo pro policii, armádu a jiné ozbrojené složky. Akce se koná od roku 2007 na počest příslušníků bezpečnostních složek, kteří zahynuli ve službě, a je spojena s charitativní pomocí jejich rodinám. V roce 2010 získal turnaj mezinárodní status a byl zařazen do oficiálního kalendáře Evropské unie judo. V současné době patří k nejprestižnějším událostem sportu ozbrojených složek.

Policii ČR bude na turnaji v Moskvě reprezentovat šestice judistů: Petr Šrám (váhová kategorie66 kg), Martin Hubinka a Lubomír Solutář (váhová kategorie 73 kg), Tomáš Veselý (váhová kategorie 81 kg), Jaromír Ježek (váhová kategorie 90 kg) a Štěpán Vokatý (váhová kategorie nad 90 kg). Spolu se závodníky odcestoval do Moskvy trenér Pavel Rajchrt a vedoucí reprezentačního týmu Stanislav Radosta.

 

„Zítra nás čeká akreditace, vážení a odpolední trénink. Turnaj odstartuje v sobotu v 10.00 hodin místního času,“ uvedl vedoucí reprezentace Stanislav Radosta. V loňském roce zde náš tým skončil v celkovém pořadí na devátém místě, o rok dříve na místě pátém v konkurenci 14 družstev sedmi evropských zemí a Japonska.

 

Přímý přenos z XIII. mezinárodního turnaje v judo pro policii, armádu a jiné ozbrojené složkydějiště můžete sledovat online na http://www.eju.net/calendar

 

Aktuální informace k českému týmu na https://www.facebook.com/unitopCR/

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR