III. světové policejní hry v Miláně – družstvo běžců

20.8.2019

Policii ČR budou na hrách v Itálii reprezentovat běžci Pavel Hrdina, Petr Minařík, Jakub Kymr, Marcela Dudešková a Kateřina Hulínová.

O konečném složení týmu rozhodlo soustředění, které se konalo od 5. do 9. srpna v areálu Školního policejního střediska Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.    „Jako vždy na nás čekalo skvělé zázemí – ubytování, strava, mohli jsme využít posilovnu, wellness a v neposlední řadě výtečné běžecké prostředí v okolí Ústí nad Labem, zejména kolem jezera Milada,“ uvedl trenér Jakub Schoř. Ten pro své adepty připravil společně s Františkem Karlíkem, svým asistentem, hned první den soustředění závod na 10 km po cyklostezce kolem Labe. „Výsledky tohoto závodu definitivně rozhodly o složení reprezentačního týmu,“ doplnil Jakub Schoř s tím, že o místo v policejní reprezentaci se ucházelo pět mužů a tři ženy.

Na základě nominačních kritérií měl účast jistou Pavel Hrdina, který vyhrál Mistrovství UNITOP ČR, společně s Petrem Minaříkem, jenž v nominačních závodech podával stabilní výsledky. Zbylí tři účastníci soustředění byli výkonnostně na stejné úrovni, rozhodl proto přímý souboj. „Nejlépe si vedl Jakub Kymr, který závod ovládl před Petrem Minaříkem. Na dalších místech skončili Jan Bláha a Petr Hvolka. Mezi ženami si účast na hrách vybojovaly Marcela Dudešková a Kateřina Hulínová. Skvěle si však vedla i Monika Maláčová,“ upřesnil trenér Schoř.

Náročné tréninky pokračovaly i další čtyři dny. Běžci absolvovali tři tréninkové jednotky denně. „Muži během pěti dnů trvání soustředění naběhali kolem 130 km, ženy kolem 100 km, což svědčí o jejich vysoké fyzické kondici,“ zdůraznil Jakub Schoř.

Třetí světové policejní hry v Miláně začínají 19. září 2019. Běžci tak mají ještě dostatek času trénovat a případě ještě zlepšit své osobní rekordy.

kpt. Mgr. Petra Srnková

pplk. Mgr. Jakub Schoř

Účastníci soustředění Mužsky tým s náhradníkem Honzou Bláhou Ženský tým s náhradnicí Monikou Maláčovou Výklus Pavel Hrdina při tréninku v kopcích Společný běh v doprovodu trenéra F. Karlíka Regenerace po tréninku