Golfisté slavili Den Policie ČR na greenu

27.7.2017
 

V areálu Golf Club Semily se v pátek 23. června 2017 konal 10. ročník golfového turnaje pořádaného ke Dni Policie ČR pod názvem Police Day Golf Cup, který je již několik let pořádán jako Mistrovství UNITOP ČR.

Golfisté – policisté, hasiči, zaměstnanci Policie ČR, Ministerstva vnitra ČR a členové policejních sportovních klubů si tímto turnajem připomínají významný den, 21. červen 1991, kdy Česká národní rada schválila první zákon o Policii ČR. O titul „Mistra UNITOP ČR“ se utkali hráči a hráčky v jedné kategorii s hcp 0 – 54 na stablefordové body.

 

Mistrovský titul putoval do Prahy

Mistrem Unitop ČR se stal Emil Kříž, člen Sportovního policejního spolku Prezidium Praha, na druhém místě skončil Jan Motejlek, policista ze Semil, člen Sportovního klubu policie Semily. Třetí místo obsadil rovněž policista, Josef Janeba z Ústí nad Orlicí. Turnaj proběhl ve velice příjemné atmosféře k velké spokojenosti všech závodníků. „Velké poděkování patří zakladateli a organizátorovi turnaje Janu Motejlkovi za skvělou organizaci a materiální zajištění akce,“ uvedl Petr Pávek z Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Vítězové si kromě pěkných zážitků odvezli i hodnotné ceny.

 

Unitop Golf Tour

Tento turnaj není jedinou akcí, kde se policisté mohou sejít a porovnat své golfové umění. „V letošní sezóně se koná „nultý ročník“ série turnajů pod neoficiálním názvem Unitop Golf Tour. Golfisté mají možnost odehrát 6 turnajů, z nichž se do celkového pořadí započítávají nejlepší čtyři dosažené výsledky,“ připomněl Petr Pávek. V rámci této tour již proběhly turnaje ve slovenské Skalici, ve Zlíně a v Semilech. Na podzim čekají hráče turnaje v Bitozevsi, na Botanice a v pražském Motole, kde bude vyhlášen i celkový vítěz Unitop Golf Tour 2017.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Petr Pávek

UNITOP ČR