Fotbalistky absolvovaly další soustředění

2.6.2016
 

Již tento měsíc (od 20. do 27. června 2016), se v Praze uskuteční 2. policejní mistrovství Evropy ve fotbale žen, které z pověření Evropské policejní sportovní asociace (USPE) pořádá Unie tělovýchovných organizací, sportovní svaz policistů a hasičů (UNITOP ČR) pod záštitou policejního prezidenta genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého a ministra vnitra Milana Chovance.Trenéři českého fotbalového manšaftu připravili pro hráčky čtyřdenní soustředění, které absolvovaly v polovině května v Praze. „Zaměřili jsme se na taktická cvičení, pohyb v zónách, trestné kopy a také zvýšení fyzické kondice,“ přiblížil náplň soustředění jeden z reprezentačních trenérů Pavel Přibyl.

 

Policistky sehrály dvě přátelská utkání – nejprve s celkem juniorek AC Sparta Praha, s nimiž remizovaly 2:2, a posléze s juniorkami SK Slavia Praha, kterým podlehly 3:4. „Ve druhém zápase se projevila únava po třífázovém tréninku, ale bylo patrné určité zlepšení,“ zhodnotil výkon svěřenkyň trenér Jan Švácha.

 

Realizační tým má nyní nelehký úkol – vybrat 16 hráček a dvě brankářky, které budou reprezentovat Policii ČR na blížícím se šampionátu. „Nebude to jednoduché, protože máme kvalitní hráčky a je vidět, že mají zájem se do reprezentace dostat,“ řekl vedoucí realizačního týmu Václav Kuthan, podle kterého bude o konečné sestavě družstva jasno až po osmém červnu, kdy se hráčky vrátí z posledního přípravného soustředění v Kácově.

 

Zápasy českého týmu ve skupině A:

úterý 21. června od 10.00 hodin s Velkou Británií na Stadionu Evžena Rošického

středa 22. června od 10.00 hodin s Dánskem na Stadionu Evžena Rošického

čtvrtek 23. června od 16.00 hodin s Norskem na Stadionu Evžena Rošického

 

Harmonogram ostatních utkání najdete na: www.policefootball.com


kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR