Finálový turnaj Policejního mistrovství České republiky ve fotbale mužů 2017 se blíží – známe vítěze kvalifikace

27.5.2017
 

Ve dnech 16. až 18. května 2017 proběhla kvalifikace o postup na Policejní mistrovství České republiky ve fotbale mužů 2017. Na mistrovství postoupili přímo loňští finalisté, policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Družstva ostatních dvanácti krajů musela o postup na mistrovství republiky zabojovat.


Kvalifikaci ve vzájemné spolupráci pořádaly: Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy, Krajská ředitelství policie Královéhradeckého a Jihočeského kraje, Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovní svaz policistů a hasičů, z.s., Sportovní policejní spolek Prezidium Praha, Sportovní klub Policie ČR – potápěči Hradec Králové, z.s. a Sportovní klub policie České Budějovice, z.s.

První kvalifikační turnaj se konal 16. května v areálu Účelového zařízení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy za účasti družstev: Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, Ústeckého a Libereckého kraje a společného družstva Policejního prezidia a útvarů s působností na celém území ČR. Do finálového turnaje postupují favorité skupiny, policisté z Prahy, společně s výběrem Libereckého kraje. „Překvapením pro všechny byl výkon Ústí, které na loňském mistrovství skončilo na 4. místě. Čekalo se, že do finálové skupiny postoupí i letos. Musíme ale pochválit všechny hráče, protože odehrát tři zápasy během dopoledne za slunečného počasí bylo velmi náročné,“ uvedl ředitel I. kvalifikační skupiny Petr Pávek z Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy.

 

Druhá skupina kvalifikace se odehrála 17. května ve Sportovním areálu Háječek v Hradci Králové, kde své síly změřili policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a Středočeského kraje. Z této skupiny si postup vybojovali fotbalisté Olomouckého a Středočeského kraje. „Výběr Olomouckého kraje měl silný kádr i v loňském roce, proto jeho vítězství ve skupině nebylo překvapením. O to se naopak postarali hráči ze Středočeského kraje, kteří mají, oproti loňskému roku, velice dobrý kádr a mohli by být „černým koňem“ finálové skupiny,“ odhaduje Petr Pávek.

 

Třetí postupový turnaj hostil areál Sportovního klubu policie České Budějovice, z.s. Zde se utkaly fotbalové týmy Krajského ředitelství policie Jihočeského, Karlovarského a Zlínského kraje a kraje Vysočina. Nejlépe se dařilo policistům Zlínského a Karlovarského kraje. „Velice pěkný zápas odehrály Karlovy Vary proti Vysočině. V zápase o druhé postupové místo zvítězily nečekaně vysoko 6 : 1 a zaslouženě postoupily do finále“ zmínil se o jednom z atraktivních zápasů Petr Pávek.

 

„Děkujeme všem, kteří se podíleli na zajištění a organizaci kvalifikačních turnajů. Letos nám přálo i počasí, které jako jediné nemůžeme ovlivnit,“ uvedl ředitel kvalifikace Václav Kuthan z Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy.

 

Osm nejlepších    

Finálový turnaj policejního mistrovství ve fotbale mužů se uskuteční 22. až 23. června 2017 v Praze, v Účelovém zařízení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy ve Strašnicích. O titul mistra republiky se utká těchto osm celků:

 

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje

Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Krajské ředitelství policie Zlínského kraje

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje

 

 

Evropský šampionát ve fotbale mužů 2018 se bude konat opět v Praze

V průběhu kvalifikačních turnajů si trenéři policejního fotbalového reprezentačního družstva vyhledávají nové posily. „Pro nás jsou kvalifikační zápasy velice důležité, neboť máme šanci zjistit, v jakém kraji se vyskytne nový hráč, kterého bychom mohli využít do reprezentace. Musíme kádr průběžně doplňovat, i fotbal prochází generační obměnou,“ uvedl s úsměvem Václav Kuthan, který je rovněž členem realizačního týmu policejní fotbalové reprezentace. Český policejní fotbal má v Evropě dobré renomé. Pyšní se nejen titulem mistra světa z roku 2007, ale i třetím místem z evropského šampionátu z roku 2015. Obě akce organizoval UNITOP ČR v Praze a bude rovněž organizovat i další, v pořadí již 17. policejní mistrovství Evropy ve fotbale mužů v roce 2018.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR