Druhý den šampionátu – Češky opět vyhrály

6.10.2013
 

Policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen, které se koná ve Sportovní hale Odolena Voda, pokračovalo ve čtvrtek 17. října 2013 dalšími zápasy ve skupinách.

Téměř tři sta diváků dnes fandilo našim volejbalistkám, které nastoupily proti týmu Rakouska. České hráčky předvedly opět vynikající hru a porazily Rakušanky 3:0 na sety. „Druhé vítězství na šampionátu nás těší, opět jsme potvrdili, že máme ambici získat jednu z medailí,“ říká trenér českého policejního reprezentačního týmu Stanislav Mitáč.

 

Český tým dnes nastoupil v jiné sestavě, než která se předvedla proti Holandsku. Podle slov trenéra Mitáče to bylo i z taktických důvodů. „Dali jsme příležitost všem hráčkám, neboť družstvo Rakouska nepatřilo k silným soupeřům. Nic jsme však nepodcenili,“ upřesňuje trenér a dodává, že druhý den „D“ teprve nastane.

 

Velice důležitý zápas čeká naše volejbalistky zítra, v pátek 18. října od 17.00 hodin, proti Německu, které patří k favoritům šampionátu. Stejně jako český tým, mají i Němky na svém kontě dvě vítězství. Dnes porazily Holandsko i přesto, že jeho hráčky předvedly velice pěknou hru. „Německo je houževnatý tým, má dobré přihrávky, silný servis. My však oproti nim máme lepší nahrávačku, což může být pomyslným jazýčkem na misce vah,“ spekuluje trenér českých hráček.

 

Vítěz skupiny A se utká s týmem, které skončí na druhém místě ve skupině B a druhý tým ze skupiny A s vítězem skupiny B. Již nyní je jasné, že skupinu B vyhrají Rusky.

 

Doufejme, že i na zítřejší zápas přijde naše hráčky podpořit hodně fanoušků volejbalu, neboť atmosféra domácího publika má velkou moc. „Bylo vidět, že diváky sport baví, což bylo velice příjemné a pro hráčky hodně motivující,“ dodává trenér Stanislav Mitáč.

 

 

UNITOP ČR

kpt. Mgr. Petra Srnková