Dračí lodě

8.7.2013
 

Dne 1. června 2013 uspořádalo PSK Přerov první ročník Mistrovství Unitop ČR v dračích lodích. Soutěž probíhala v areálu loděnice Kojetín na řece Moravě.

První účastníci se začali sjíždět na závody již v průběhu pátečního odpoledne 31. května 2013. K ubytování využili místní kempovou louku nebo několik volných ubytovacích kapacit v blízkém okolí.

V podvečerních hodinách si některé posádky vyzkoušely jízdu na dračí lodi, vždyť pro řadu soutěžících to byla premiéra jak v dračí lodi, tak na vodě s pádlem v ruce.

V sobotu v 10 hodin byly odstartovány první rozjížďky na 200 metrů. Na start se postavilo 8 osádek dračích lodí, které mezi sebou v jednotlivých rozjížďkách bojovaly o prvenství a o titul mistra Unitop ČR. Na této tratu se na třetím místě umístili Jinej gang, na druhém místě dojeli Lidi v lodi, zvítězili Mardovi tvrďáci.

V 15 hodin byl odstartován otevřený závod na 1000 metrů za účasti také 8 osádek. V tomto závodě se na třetím místě umístila Okresní správa, na druhém místě Lidi v lodi, první místo vybojoval Jinej gang.

Po vyhlášení výsledků a poděkování všem soutěžícím, rozhodčím a organizátorům, kteří výborně připravili tuto soutěž a která se všem soutěžícím velice líbila, následovalo vystoupení rokové kapely.

Ve 22 hodin zazářil na noční kojetínské obloze krásný ohňostroj.

Všichni účastnici se již těší na další ročník.

 

 

Jiří Zlatník