Do policejní reprezentace běžců se nominovalo sedm závodníků. Za několik týdnů odletí na evropský policejní pohár v překážkovém běhu do Nizozemí.

8.4.2019
 

V Lanškrouně se minulý týden konalo dvoudenní soustředění členů širší reprezentace běžců, jehož cílem bylo vybrat reprezentanty Policie ČR pro 1. evropský policejní pohár v překážkovém běhu 2019, který se koná od 22. do 24. května v Amsterdamu.


Soustředění se zúčastnilo osm běžců – šest mužů a dvě ženy. Všichni mají bohaté zkušenosti s nejrůznějšími typy extrémních závodů. „Adepti do reprezentačního týmu byli vytipováni na základě výsledků oficiálních soutěží v policejním víceboji a výsledků soutěží obdobných té, která nás čeká v Amsterdamu, jako je např. Spartan Race nebo OCR runy,“ vysvětlil vedoucí realizačního týmu Jakub Schoř.

 

Únava a mozoly na dlaních 

Poté, co se závodníci seznámili s organizačními věcmi, se z Penzionu Jakub přesunuli na sportoviště, které se nachází v těsné blízkosti města Lanškroun. Jedná se o zcela nově postavené hřiště s překážkami navržené firmou, která stavěla i hřiště v Amsterdamu. „Je jediné v České republice vybudované přímo za účelem tréninku tzv. OCR – (Obstacle CourseRaces). Jsou zde překážky typu přelézání/podlézání kladin, stěn a hlavně ručkování v rámci nejrůznějších úchopů, kdy již po několika minutách dochází k extrémnímu opotřebení kůže na dlaních, únavě a tvorbě mozolů,“ přiblížil náročnost závodu Jakub Schoř.

 

První den soustředění si běžci vyzkoušeli jednotlivé překážky a pilovali techniku k jejich překonávání. Druhý den absolvovali nominační závod. Do reprezentačního družstva se nominovali: Pavel Hrdina, Martin Turek, Jan Kladivo, Dominik Vacek, Jiří Lukačovič (náhradník) a Kristýna Hůrková, nominace druhé popř. třetí ženy je ještě otevřená, ale bude o ní rozhodnuto v nejbližší době.

 

Do zahájení 1. evropského policejního poháru v překážkovém běhu 2019 zbývá zhruba šest týdnů. Druhé soustředění reprezentace plánuje realizační tým na začátek května.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR