Český policejní výběr vyhrál Mezinárodní policejní turnaj v ledním hokeji 2022 – Praha

20.5.2022
 

Ve dnech 25. 4. – 1. 5. 2022 proběhl v Praze Mezinárodní policejní turnaj v ledním hokeji za účasti 6 zemí – Česká republika, Slovenská republika, Německo, Rakousko, Maďarsko a Francie). Turnaj se odehrál na stadionu HC Slavia Praha.


Český policejní hokejový výběr nastoupil do turnaje bez předešlé přípravy, kterou zhatila pandemická situace Covid – 19. Čeští policejní reprezentanti i s početnými změnami
v konečné nominační sestavě se s tím popasovali velice dobře, když vyhráli obě dvě úvodní utkání ve skupině. Shodně 12:0 proti Madarsku a taktéž i proti Francii. Až s reprezentací Rakouska jsme narazili na skvěle chytajícího rakouského brankáře, který vychytal remízu 1:1. Poslední skupinové utkání o možnost postoupit do semifinálového boje z prvního místa ze skupiny jsme odehráli se slovenskými sousedy, které jsme po dramatickém průběhu vyhráli 5:3. Díky těmto výsledkům jsme se v semifinálovém utkání střetli se čtvrtým umístěným týmem ze skupiny, kterým bylo Německo. Čeští policejní hokejoví reprezentanti zvládli semifinálové utkání v hladkém průběhu výsledkem 8:0 a postoupili do sobotního finálového boje o zlaté medaile.

Finálové utkání jsme hráli proti slovenské policejní reprezentaci. Po úvodní první třetině, kdy jsme prohrávali 0:2 se náš tým semknul a zápas otočil do vítězného konce 6:3 pro Českou republiku.

Všem českým hokejovým policejním reprezentantům, tak i realizačnímu týmu gratulujeme. Zlaté medaile zůstávají „doma“, JSME MISTŘI!

Semifinále

Slovensko 1:0 Rakousko

Česká republika 4:0 Německo

Utkání o 5. místo

Francie 3:6 Maďarsko

Utkání o 3. místo

Rakousko 9:0 Německo

Finále

Slovensko 3:6 Česká republika