Česká policejní reprezentace absolvovala přípravná utkání

6.12.2016
 

V přípravě na kvalifikaci (Rusko, Kazaň – leden nebo únor 2017) na Policejní mistrovství Evropy ve volejbale mužů (Bulharsko, Varna 24. – 31. května 2017) se reprezentační výběr Policie ČR zúčastnil na pozvání DPSK (Německý policejní sportovní svaz) ve dnech 29. listopadu – 2. prosince 2016 mezinárodního volejbalového turnaje v Magdeburku.


Německý pořadatel připravil výborné pobytové i vlastní sportovní podmínky.


Náš tým nastoupil 30. listopadu 2016 od 14. hodiny proti domácímu reprezentačnímu mužstvu. V prvním setu velmi tvrdě vzdoroval až do koncovky, která nakonec skončila příznivěji pro domácí poměrem 25 : 23. Němci se však po úvodním zaskočení uklidnili, zlepšili svůj servis a donutili českou reprezentaci k několika nevynuceným chybám, hlavně na přihrávce, pomocí kterých odskočili na rozdíl 8 bodů a tento náskok se již nepodařilo do konce setu stáhnout. Ani částečné změny v sestavě nepřinesly výrazné zlepšení. Častěji vznikaly chyby při hře v poli, což se odrazilo i na následném útoku a domácí tak vyhráli celkem jednoznačným výsledkem 3 : 0 na sety.

 

Do zápasu s francouzským výběrem nastoupil náš tým v nově složené sestavě. Příležitost dostali i noví členové výběru a oproti předcházejícímu zápasu zlepšenou hrou na podání a v poli vyhrál první set. Francouzi do druhého setu nastoupili s drobnými úpravami a větší odvahou na podání, což znamenalo jejich výhru v setu. Tomáš Michalec, trenér tohoto utkání, byl nucen udělat pár změn a posílit útok, což vedlo k tomu, že třetí set vyhrál opět český výběr. A nadějně to vypadalo i ve čtvrtém setu, kdy čeští hráči do koncovky drželi vyrovnaný krok a přetahovali se o každý bod. V náš neprospěch se však začali hromadit drobné chyby při hře na síti a set nakonec ukořistili Francouzi. Je takovým nepsaným pravidlem, že kdo vyhraje čtvrtý set, vyhraje utkání, což se nakonec stalo i přes to, že při změně stran v polovině setu Češi vedli 8 : 7. Ani střídání a vyčerpané oddechové časy nepomohly k tomu, aby náš tým nakonec získal pátý rozhodující set a posledním hvizdem rozhodčího byl zápas ukončen poměrem 15 : 12, respektive 3 : 2 na sety pro francouzskou reprezentaci.

 

Tímto turnajem si čeští policisté vyzkoušeli různé herní varianty a sestavy a zároveň si otestovali francouzské hráče, kteří nás čekají ve skupině D v kvalifikaci na PME ve volejbale 2017. Následná příprava bude proto zaměřena tak, aby zápas v ruské Kazani skončil našim vítězstvím, nejlépe 3 : 0.

 

Ing. Pavel Bariš, Jiří Jón