Budeme bojovat o bronzové medaile!

25.6.2016
 

Český policejní tým podlehl v semifinále Francii 1:2. V neděli nastoupí proti Norsku, které v druhém semifinálovém duelu nestačilo na favorizované Německo.

2. policejní mistrovství Evropy ve fotbale žen, které od 21. června probíhá v Praze, dnes pokračovalo semifinálovými zápasy a zápasy o páté a sedmé místo. Na Stadionu Evžena Rošického odehrály naše policistky velice pěkný a vyrovnaný zápas s celkem Francie. Francouzsky vyhrály 2:1, čímž postoupily do finále šampionátu, kde je čeká těžký soupeř – manšaft Německa, který dnes zvítězil nad Norskem 2:0.

„Čekali jsme, že to nebude jednoduché utkání, bohužel jsme dostali dva laciné góly ze standardních situací a už jsme nestačili vyrovnat,“ uvedl trenér českého družstva Bc. Jan Švácha. Ve druhém poločase sice snížila Barbora Hýlová na 1:2, ale další pěkné situace, které se nám naskytly, již hráčky neproměnily.

České fotbalistky mají stále šanci získat jednu z medailí. Zítra v 10:00 hodin nastoupí na Stadionu Evžena Rošického do boje o bronz s týmem Norska, nad nímž zvítězily v základní skupině. „Hru soupeře již známe, nicméně nechceme nic podcenit, důkladně se na zápas připravíme. Pro hráčky je to velká výzva, každá medaile z evropského šampionátu je cenná,“ zdůraznil vedoucí české policejní reprezentace JUDr. Václav Kuthan.

 

Oba favorité ve finále

Do finále se probojovalo Německo a Francie. Právě tyto dva týmy se utkaly na 1. policejním mistrovství Evropy ve fotbale žen, které se konalo v Dánsku v roce 2012. Němky byly tehdy úspěšnější. Zda obhájí mistrovský titul, se dozvíme již zítra. Finálový zápas mezi Německem a Francií začíná v 15:00 hodin na Stadionu Evžena Rošického.

 

Pořadí družstev 5. – 8. místo

5. Holandsko

6. Velká Británie

7. Rakousko

8. DánskoDSC_000

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR