Mistrovství UNITOP ČR v kuželkách 16. – 19. června 2005, Kuželna SKK Hořice
Pořadatel: UNITOP ČR, SKP Kuželky HK, PČR S Včk Hradec Králové.
Účast : 37 týmů z celé ČR, celkem 147 hráčů, 3 rozhodčí a personál z SKK Hořice
Pořadí: Dle zaslaných konečných výsledků.
Finanční zajištění :
1. Pronájem kuželny, rozhodčí, poháry, medaile, a ostatní ceny - UNITOP ČR a SKP Kuželky HK
2. Stravování, ubytování, ceny za umístění, zpracování výsledků – UNITOP ČR a SKP Kuželky HK.
3. Zajištění a uvolnění organizačních pracovníků - PČR S Včk HK.

Mistrovství UNITOP ČR 2005 v kuželkách proběhlo dle pořadatelem vydaného rozlosování a časového plánu v důstojném prostředí čtyřdráhové kuželny města Hořice. Kvalita stravování i ubytování byla na požadované úrovni. Sportovní úroveň byla vysoká, družstva bojovala od čtvrtka 15.00 hodin až do neděle do 12.30 hodin, finále 12-ti nejlepších jednotlivců proběhlo následně v neděli. Finále bylo vygradováním mistrovství, celkové výkony jak jednotlivců tak i družstev prokázaly kvalitativně stoupající tendenci.
Průběh mistrovství nebyl nijak narušen technikou v kuželně, organizačně, ani ze strany účastníků. Během mistrovství pořádaného pod patronací ředitele Správy Včk a dohledem technického delegáta UNITOP nedošlo ke zranění žádného z účastníků. Průběžné výsledky byly ihned po schválení rozhodčími k dispozici na sportovišti. V závěru Mistrovství byly pořadatelem kromě oficielně vypsaných kategorií oceněni všichni účastníci finále, žena umístěná na čtvrtém místě a některé další výkony jednotlivců. Vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií zajistitli společně technický delegát UNITOP a členové výkonného výboru SKP Kuželky Hradec Králové.
V rámci doprovodných akcí byl přímo v areálu účastníkům mistrovství (zajištěno péčí pořadatele) k dispozici kurt na squash. V sobotu byl uspořádán společenský večer s ozvučením.
Ze strany pořadatelů patří poděkování vedení Správy Včk P ČR za podporu při organizaci mistrovství, vytvoření podmínek pro organizační výbor a uvolnění reprezentantů. Organizátoři poděkovali všem účastníkům za včasný příjezd a především za dodržování režimu v prostorách kuželny. Po obdržení fotografií z ostatních SKP bude všem družstvům a výboru UNITOP zaslán CD s kompletní fotodokumentací a výsledky v datové podobě.
Zpráva byla projednána s technickým delegátem, který závěrem poděkoval personálu kuželny, rozhodčím, pořadatelům, vedení Správy Včk P ČR za kvalitně organizované M UN ČR – kuželky pro rok 2005, i zúčastněným sportovcům za jejich velmi kvalitní sportovní výkony.