3. světové policejní hry

20.9.2019
 

V Miláně se ve dnech 19. až 26. září 2019 konají 3. světové policejní hry, které pořádá Světová policejní sportovní unie (USIP) ve spolupráci s Policejní sportovní federací Itálie. Do Itálie přicestovaly policejní reprezentace z 33 světových zemí. Své zastoupení zde má i Policie ČR, kterou reprezentuje 36 závodníků.

Policisté se utkají v šesti soutěžních disciplínách – v praktické střelbě, judu, běhu, plavání, jiu-jitsu, cyklistice a ve střelbě z brokových zbraní. Dnes proběhl technický mítink, kterého se zúčastnili techničtí delegáti a trenéři všech soutěžních disciplín.

 

 

Policii ČR reprezentují v disciplínách:

Praktická střelba – Miroslav Zapletal, Pavel Svoboda, Michal Říha, Veronika Tvrdoňová, Nikola Rudinská a Jaroslava Hartmannová. Trenér Zdeněk Němeček.

 

Plavání – Michal Špaček, David Hudzietz, Daniel Flora, Filip Špinar, Kristina Bendová, Lenka Trčová, Lenka Rendlová a Klára Baumruk. Trenér Pavel Obr.

 

Běh –  Pavel Hrdina, Petr Minařík, Jakub Kymr, Marcela Dudešková a Kateřina Hulínová. Trenér Jakub Schoř.

 

Cyklistika – Josef Vítů, Martin Kříž a Gabriela Tabachová. Trenér Josef Vítů.

 

Judo – Pavla Pröllová, Tomáš Klinec, Radim Knápek a Michal Mrva. Trenér Martin Hubinka.

 

Jiu-jitsu – Jakub Kukla, Martin Křenek, Martin Hovorka, Jiří Závodný, Hana Kodešová a Jiřina Skořepová. Trenér Martin Hubinka.

 

Brokové disciplíny – Milan Nevrtal a Zbyněk Červenka ve Skeetu a Jindřich Paroubek a Josef Matyk v Trapu. Trenér Josef Machát.
Ve večerních hodinách proběhlo slavnostní zahájení 3. světových policejních her, které nabídlo skvělou podívanou zakončenou monstrózním ohňostrojem.

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR