Velký úspěch stolních tenistů na Policejním mistrovství Evropy

3.10.2019

Ve dnech 19. – 23. září 2019 se na Slovensku v Bratislavě konalo 8. policejní mistrovství Evropy ve stolním tenisu. Zúčastnili se ho policisté z 16 evropských zemí.

Českou republiku reprezentovali 4 muži a 4 ženy – Kamil Knybl, Martin Matějíček, Jiří Čížek, Petr Veselý, Sára Beranová, Kamila Zelingerová, Lucie Obrdlíková a Helena Vránová, kteří byli nominováni do reprezentačního týmu Policie ČR na základě výsledků dosažených v dubnu letošního roku v rámci nominačního turnaje – Mistrovství UNITOP ČR ve stolním tenisu.

Naši stolní tenisté pod vedením trenéra Josefa Víta a jeho asistenta, také bývalého policejního reprezentanta ve stolním tenisu, Milana Boříka soutěžili v jednotlivcích, ve čtyřhrách mužů, žen a ve smíšených čtyřhrách, zapojeni jsme byli i do soutěže družstev mužů a žen.

„Oproti minulému evropskému policejnímu šampionátu v roce 2015 se kvalita hráčů ze všech zúčastněných evropských států zvedla. Naši reprezentanti nezklamali,“ zhodnotil šampionát delegát UNITOP ČR Jiří Zlatník, „ve čtyřhrách mužů Kamil Knybl a Martin Matějíček vybojovali zlatou medaili a Jiří Čížek s Petrem Veselýmstříbro. Také ženy ve čtyřhrách uspěly, Sáře Beranové a Lucii Obrdlíkové patřil bronz.  V soutěži jednotlivců mužů přidal bronzovou medaili Kamil Knybl. V celkovém hodnocení v soutěži družstev české policistky obsadily 2. místo.“

Ziskem 1 zlaté, 2 stříbrných a 2 bronzových medailí na letošním Policejním mistrovství Evropy se naši stolní tenisté zařadili mezi evropskou policejní špičku a bezesporu jim patří za předvedené výkony poděkování.