Policejní mistrovství České republiky 2015 v policejním víceboji

27.5.2015

Ve dnech 11. až 13. května 2015 pořádalo školní policejní středisko v Domažlicích, Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, ve vzájemné spolupráci s oddělením vzdělávání Policejního prezidia České republiky, Centrem sportu Ministerstva vnitra a Unií tělovýchovných organizací Policie České republiky, již po desáté Policejní mistrovství České republiky v policejním víceboji.

Této náročné soutěže jednotlivců a družstev se zúčastnilo celkem 40 příslušníků Policie České republiky. V tomto počtu bylo i 10 odvážných žen.

Soutěžící museli absolvovat discipliny, které úzce souvisí nebo mohou souviset s  činností policistů při výkonu služby. V soutěži jednotlivců se jednalo o plavání v oděvu, praktickou střelbu, překážkovou dráhu a policejní kros. Kromě plavání absolvovali soutěžící všechny disciplíny s předepsanou výstrojí i výzbrojí tak, jak musí být ustrojeni a vybaveni ve službě.

Soutěž byla vypsána pro muže v kategoriích do 30 let, 30-40 let, nad 40 let, u žen pak bez rozdílu věku, ale také pro čtyřčlenná družstva.

Družstva reprezentovala jednotlivé útvary policie se zastoupením všech věkových kategorií včetně žen. Náročná, téměř sedmikilometrová trať s převýšením přes 300 metrů, v jejímž průběhu se týmově plnily nejrůznější úkoly, dokonale prověřila zejména fyzickou připravenost soutěžících.

Putovní pohár za vítězství v závodě družstev si odvezlo družstvo KŘP Plzeňského kraje. Na druhém místě se umístilo družstvo KŘP Ústeckého kraje a na třetím místě skončili policisté z KŘP Středočeského kraje.

Vítězkou v kategorii žen se stala kpt. Mgr. Lenka Trčová z KŘP Středočeského kraje.

V kategorii mužů do 30 let zvítězil prap. Aleš Mikulovský z KŘP Plzeňského kraje. V prostřední kategorii mužů vybojoval vítězství prap. Mgr. Vladislav Stach taktéž z KŘP Plzeňského kraje a v kategorii mužů nad 40 let zvítězil kpt. Ing. Petr Dragoun z KŘP Ústeckého kraje.

Za přípravu a průběh mistrovství si zaslouží uznání všichni organizátoři a rozhodčí, díky nimž se všechny discipliny konaly v příjemné a klidné atmosféře. Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnil ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Mgr. Jaromír Kníže, který zároveň předal medaile a ceny vítězům.