Mistrovství ČR v běhu na lyžích přálo počasí. Vyhráli ti nejlepší!

23.3.2019

V areálu Zadov – Churáňov se ve dnech 11. – 15. února 2019 konalo Policejní mistrovství ČR v běhu na lyžích 2019, které již po několikáté pořádaly Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy, UNITOP ČR, Sportovní klub policie České Budějovice a OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA.
Mistrovství bylo slavnostně zahájeno v pondělí 11. února ve Wellness a sport hotelu Šumava za účasti technického ředitele mistrovství Martina Kukačky, tajemníka mistrovství Václava Kuthana a Evy Haselbergerové, ředitelky hotelu, který pro závodníky každoročně připravuje kvalitní zázemí a služby.

Favorité opět na stupních vítězů

Své síly přijelo na Šumavu poměřit 69 závodníků (56 policistů a 13 policistek), kteří uspěli v krajských kvalifikacích. V úterý absolvovali běžci první část kombinovaného závodu – muži jeli dvanácti- a ženy šestikilometrovou trať klasickou technikou. „Nejlepší čas zajel náš bývalý reprezentant v biatlonu Jaroslav Soukup (0:42:55,470). Mezi ženami byla nejrychlejší dlouholetá členka policejního reprezentačního týmu Marcela Hloušková (0:26:36,880),“ uvedl Petr Pávek z Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Do středečního závodu volnou technikou běžci startovali podle časového handicapu dosaženého při klasické technice. Na stupních vítězů opět stanuli dlouholetí reprezentanti, kteří i letos prokázali vynikající formu. Zlaté medaile vybojovali policisté Pavel Hrdina (I. kat.), Jaroslav Soukup (II. kat.) a René Sikora (III. kat.) a policistky Lucie Králová (I. kat.) a Marcela Hloušková.

Zpestřením odpoledního programu mistrovství byl sprint na jeden kilometr volnou technikou. V ženách byla nejrychlejší Marcela Hloušková, mezi muži si pro vítězství dojel Pavel Kocián.

O vítězství rozhodlo několik vteřin

Čtvrtý den mistrovství patřil oblíbenému závodu smíšených štafet. „Síly závodníků byly vyrovnané, do posledního úseku nebylo jasné, v jakém pořadí dojedou štafety na prvních čtyřech místech. Přálo nám i počasí, nálada byla skvělá, co víc jsme si mohli přát,“ uvedl Petr Pávek. Zvítězili reprezentanti KŘ policie Libereckého kraje, druhé skončilo družstvo KŘ hl. m. Prahy a třetí místo, po neskutečné stíhačce Martina Dudeška, vybojovala štafeta KŘ policie Olomouckého kraje, čímž odsunula na 4. „nepopulární“ místo štafetu domácích Jihočechů.

Slavnostního vyhodnocení kombinovaného závodu ve Wellness a sport hotelu Šumava se zúčastnil ředitel Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje Luděk Procházka, který všem poděkoval za účast a společně s technickým ředitelem mistrovství Martinem Kukačkou předal ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích.