Díky Lence Trčové přivezla česká výprava z Policejního mistrovství v plavání stříbrnou medaili

9.9.2017

Ve dnech 28. srpna až 1. září 2017 se v německém Hannoveru konal 15th USPE –European Police Championship Swimming 2017. Do plaveckého komplexu se sjelo 74 mužů a 54 žen z celkem 16 zemí Evropy.

Mezi nimi byla i desítka plavců Policie ČR – celkem 6 mužů a 4 ženy a vedli si velmi dobře. Tato skromná výprava dokázala vybojovat v bodovém pořadí zemí celkově 5. místo, kdy na třetí ztratila pouze 35 bodů. V medailovém pořadí obsadila celkově 4. místo. Velůkou zásluhu na tom měla Lenka Trčová, která dokázala na trati 50 m prsa vybojovat stříbrnou medaili a jako jediná dokázala v individuální disciplíně prolomit blok Německa a Ruska. Za to sklidila při medailovém ceremoniálu obrovský potlesk od všech účastníků mistrovství.

Našim plavcům se podařilo získat dále 15 finálových umístění v individuálních disciplínách (5x 5. místo, 3x 7. místo a 8x 8. místo). K tomu podali výborné výkony jako týmy. Všechny štafety bojovaly o medailovou pozici do posledních okamžiků. Ženy na tratích 4x 100 VZ a 4x 100 PZ obsadily 6. a 4. místo, muži na stejných tratích shodně 4. místa. Závěrečná mixová štafeta na 4x 50 VZ skončila celkově na 6. příčce.

Všichni plavci české výpravy – Lenka Trčová, Lenka Rendlová, Dominika Dohnálková, Kristina Bendová, Michal Špaček, Lukáš Grábl, Filip Špinar, Petr Růžička, Jiří Jakoubek, Jindřich Dáňa – se probojovali do finále a za to jim patří obrovské uznání stejně jako poděkování vedoucímu výpravy Davidu Holému, trenérovi Pavlu Obrovi, delegátu UNITOP ČR Janu Radoberskému a týmu pracovníků UNITOP ČR, který zajistil bezproblémovou přípravu a vycestování výpravy reprezentace Policie ČR na evropský šampionát.