Čeští policisté porazili hladce Holanďany. V semifinále se utkají s Řeky

28.6.2014

Výhrou 4:1 nad Holandskem si český tým zajistil postup do semifinále Policejního mistrovství Evropy ve fotbale mužů.

Do zápasu s týmem Holandska nastupovali čeští policisté s vědomím, že musí vyhrát o tři góly, aby do semifinále postoupili ze skupiny A z prvního místa. Jen tak by se mohli vyhnout favorizovanému celku Německa, které podle předpokladů vyhraje skupinu B. „První cíl se nám splnil, jdeme do semifinále,“ neskrýval radost vedoucí českého realizačního týmu Václav Kuthan a dodal, že je na místě celý manšaft pochválit za velkou disciplínu a odhodlání dosáhnout na medaili.

První gól utkání padl již v osmé minutě, kdy se trefil Lubomír Pinkava. „Začali jsme velice dobře, bylo vidět, že jsme měli výraznou převahu,“ zhodnotil úroveň utkání trenér Karel Surý. V 17. minutě se trefil Martin Bača, čímž zvýšil vedení českého týmu na 2:0. Konec prvního poločasu se dohrál v pomalejším tempu.

Rozhodla hlavička Martina Švece v 83. minutě.

Do druhého poločasu nastupoval český tým oslaben. „Kvůli zranění jsme museli obměnit sestavu,“ vysvětluje Karel Surý. Této situace využil soupeř a v 15. minutě snížil na 2:1. Češi se svého snu nechtěli vzdát a zabojovali. Po dvou neproměněných šancích se trefil Luboš Pinkava a stav byl 3:1. K třígólovému náskoku Čechům chyběl ještě jeden gól. O ten se v závěru utkání postaral Martin Švec, který z trestného kopu centrem na zadní tyč skóroval hlavičkou na 4:1. „Bylo to napětí do samého konce, věděli jsme, že hrajeme vše,“ uzavírá Václav Kuthan.

V sobotu 28. června 2014 od 16.00 nastoupí český tým v semifinále proti Řecku.